• Dobry dinozaur
  The Good Dinosaur

  produkcja: USA (2015)

  gatunek: komedia animowana/familijny

  premiera: 27 listopada 2015r.

  czas trwania 101 min.

  głos: Olaf Lubaszenko, Katarzyna Żak, Artur Andrus, Jerzy Kryszak, Marian Dziędziel, Cezary Kwieciński

  reżyseria: Peter Sohn

 • Listy do M. 2

  produkcja: Polska (2015)

  gatunek: komedia

  premiera: 13 listopada 2015r.

  czas trwania 103 min.

  obsada: Maciej Stuhr, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Wagner

  reżyseria: Maciej Dejczer

 • Makbet
  Macbeth

  produkcja: Francja/Wlk. Brytania (2015)

  gatunek: dramat

  premiera: 27 listopada 2015r.

  czas trwania 113 min.

  obsada: Michael Fassbender, Marion Cotillard, Elizabeth Debicki, Sean Harris, David Thewlis, Jack Reynor

  reżyseria: Justin Kurzel

 • Czerwony pająk

  produkcja: Polska (2015)

  gatunek: thriller

  premiera: 27 listopada 2015r.

  czas trwania 95 min.

  obsada: Filip Pławiak, Adam Woronowicz, Julia Kijowska, Wojciech Zieliński, Małgorzata Foremniak, Przemysław Bluszcz

  reżyseria: Marcin Koszałka

 • Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2
  The Hunger Games: Mockingjay Part 2

  produkcja: USA (2015)

  gatunek: akcji/s-f/przygodowy

  premiera: 20 listopada 2015r.

  czas trwania 145 min.

  obsada: Jennifer Lawrence, Woody Harrelson, Liam Hemsworth, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman, Donald Sutherland

  reżyseria: Francis Lawrence

 • Sawa. Mały wielki bohater
  SAVVA. Heart of the Warrior

  produkcja: Rosja (2015)

  gatunek: animowany/przygodowy

  premiera: 11 listopada 2015r.

  czas trwania 87 min.

  głos: Piotr Fronczewski, Anna Dereszowska, Mariusz Czajka, Piotr Grabowski, Filip Grabowski, Bohdan Łazuka

  reżyseria: Maksim Fadeev

 • Sól ziemi
  Le sel de la terre

  produkcja: Brazylia/Francja/Włochy (2015)

  gatunek: dokumentalny

  premiera: 8 grudnia 2015r.

  czas trwania 110 min.

  obsada: Sebastião Salgado, Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado, Hugo Barbier, Jacques Barthélémy

  reżyseria: Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders

 • Kochajmy się od święta
  Love the Coopers

  produkcja: USA (2015)

  gatunek: komedia

  premiera: 4 grudnia 2015r.

  czas trwania 107 min.

  obsada: John Goodman, Ed Helms, Diane Keaton, Amanda Seyfried, Olivia Wilde, Alan Arkin, Anthony Mackie

  reżyseria: Jessie Nelson

 • Bella i Sebastian 2
  Belle et Sébastien, l'aventure continue

  produkcja: Francja (2015)

  gatunek: przygodowy

  premiera: 4 grudnia 2015r.

  czas trwania 98 min.

  obsada: Tchéky Karyo, Félix Bossuet, Margaux Châtelier, Thierry Neuvic, Urbain Cancelier, Thylane Blondeau

  reżyseria: Christian Duguay

 • W samym sercu morza
  In the Heart of the Sea

  produkcja: USA (2015)

  gatunek: dramat

  premiera: 4 grudnia 2015r.

  czas trwania 121 min.

  obsada: Chris Hemsworth, Cillian Murphy, Benjamin Walker, Ben Whishaw, Brendan Gleeson, Jordi Mollà

  reżyseria: Ron Howard

Zapowiedzi

od 4 grudnia

Bella i Sebastian 2

Gatunek: przygodowy

Czas:98 min.

od lat: b/o

Kontynuacja świetnie przyjętej w całej Europie (ćwierć miliona widzów w Polsce!) ekranizacji bestsellerowej powieści dla młodzieży. Historia niezwykłej przyjaźni chłopca i psa wkracza na nowy etap pełen emocjonujących przygód i wzruszających odkryć. Wychowywany przez przybranego dziadka Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swej przyjaciółki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko Bella wyruszają na pomoc. Niebezpieczna wyprawa obfitować będzie w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie oko w oko z niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem okażą się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej, niespodziewanej przygody. W jej trakcie Sebastian trafi na ślad swego zaginionego ojca. Zapraszamy na SEANSE PRZEDPREMIEROWE od 4 do 6 grudnia!!! Premiera 25 grudnia. Film bierze udział w akcji "PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ".

od 4 grudnia

Kochajmy się od święta

Gatunek: komedia

Czas:107 min.

od lat: 12

Zwariowana, pełna świątecznego uroku i usiana gwiazdami jak wigilijne niebo, komedia o najpiękniejszym dniu w roku, którego nie zepsuje nawet rodzinna katastrofa. Cztery pokolenia rodziny Cooperów spotykają się jak co roku przy świątecznym stole, ale tym razem skrzętnie skrywane rodzinne sekrety wyjdą na jaw, co może nieco zepsuć wigilijną atmosferę miłości i zrozumienia. Senior rodu Bucky poważnie rozważa spędzenie świąt w towarzystwie młodziutkiej kelnerki z okolicznej knajpy. Jego córka wraz z mężem wciąż udają perfekcyjne małżeństwo, mimo iż coraz częściej mają ochotę okładać się choinką. Ich syn nie może zapanować nad uroczą acz niesforną czteroletnią córeczką, która klnie jak szewc. Jego siostra, piękna i samotna, by uniknąć rodzinnych komentarzy, zaprasza na kolację przypadkowo poznanego żołnierza, którego przedstawia jako narzeczonego. W tym roku bombki mogą eksplodować.

od 4 grudnia

W samym sercu morza

Gatunek: dramat

Czas:121 min.

od lat: 12

Zimą 1820 r. płynący z Nowej Anglii statek wielorybniczy Essex został zaatakowany przez przerażające stworzenie — gigantycznego kaszalota o niezłomnej woli i niemal ludzkim pragnieniu zemsty. Ta autentyczna katastrofa morska zainspirowała Hermana Melville'a do stworzenia powieści "Moby Dick". Jednak autor książki opisał tylko część tej historii. Film "W samym sercu morza" przedstawia, jak uczestnicy wyprawy, którzy pozostali przy życiu po starciu z wielorybem, walczą o przetrwanie, przekraczając granice własnej wytrzymałości i dokonując niemożliwego. W obliczu żywiołu i głodu przerażona i zrozpaczona załoga statku Essex, zwątpi w swoje najgłębsze przekonania: wartość ludzkiego życia i moralność swojego zajęcia. Tymczasem kapitan będzie próbował odnaleźć drogę do domu, a pierwszy oficer postawi sobie za cel pokonanie wieloryba. Film bierze udział w akcji "PRZECZYTAJ I OBEJRZYJ".

8 grudnia

Sól ziemi

Gatunek: dokumentalny

Czas:110 min.

od lat: 12

Sebastião Salgado, brazylijski fotograf, podróżował po całym świecie przez 40 lat. Dokumentował ludzkość w okresie dramatycznych zmian, będąc tym samym świadkiem najważniejszych wydarzeń na świecie: konfliktów wojennych, klęsk głodu i przymusowych emigracji. Sławę przyniosły mu cykle fotografii poświęcone kondycji człowieka, w których zajrzał do jądra ciemności ludzkości. W swym nowym projekcie fotograficznym, poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy odszedł od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód nadal rozwija się fauna i flora i gdzie można zobaczyć krajobrazy jakby zaczerpnięte z księgi Genesis. Film pokazuje życie Sebastião Salgado i jego prace, dzięki którym stał się jednym z najsłynniejszych fotografów na świecie. Poznajemy Salgado z perspektywy jego syna Juliano oraz Wima Wendersa, współreżysera filmu i fotografa. Film wyświetlany w cyklu KINO KONESERA.

od 11 grudnia

Franciszek

Gatunek: biograficzny

Czas:104 min.

od lat: 12

Podczas konklawe w 2005 roku młoda, hiszpańska dziennikarka Ana (Silvia Abascal) poznaje arcybiskupa Buenos Aires, jezuitę, Jorge Mario Bergoglio (Dario Grandinetti). Od tej chwili śledzi jego losy, długą, trudną, często poruszającą do głębi drogę. Relacje Ojca Jorge i dziennikarki przesycone są tym samym ciepłem, pogodą ducha i mądrością, którą przyszły Papież będzie zadziwiał wiernych.

od 11 grudnia

Rock the Kasbah

Gatunek: komedia

Czas:106 min.

od lat: 15

Bill Murray przyzwyczaił już widzów, że bierze udział wyłącznie w produkcjach nietuzinkowych i wyjątkowych. Taki jest również najnowszy film z jego udziałem. Zdegradowany, podstarzały menadżer gwiazd wyjeżdża do Kabulu, by towarzyszyć swojej klientce w tournee. Z trasy koncertowej niewiele wychodzi, ale na swej drodze spotyka niezwykle utalentowaną dziewczynę, co budzi w nim zawodową czujność. Chce zrobić wszystko, by pokazać światu ten talent. Komedia Barry'ego Levinsona ("Rain Man", "Good Morning, Vietnam", "Fakty i akty", "Uśpieni") serwuje nam oryginalny, nieco "brytyjski" humor na najwyższym poziomie. W obsadzie, oprócz Murraya, zobaczymy Bruce'a Willisa, Kate Hudson i Zooey Deschanel.

od 11 grudnia

Święty Mikołaj dla wszystkich

Gatunek: animowany

Czas:65 min.

od lat: b/o

Już niedługo Gwiazdka – czas prezentów dla wszystkich dzieci. Ale co ze zwierzakami? Czy Mikołaj o nich zapomniał? A może po prostu o nich nie wie? Trzy młode zwierzaki postanawiają to zmienić i wyruszają na spotkanie z Mikołajem. Niosą ze sobą listę prezentów dla całej gromady swych przyjaciół. Jednak do Gwiazdki nie zostało już wiele czasua droga jest długa i pełna niebezpieczeństw. Chyba będą z tego potrójne kłopoty. Fredzia, Bello i Walker – wyrusz z nimi w podróż już 11 grudnia!

od 11 grudnia

Wszystko zostanie w rodzinie

Gatunek: komedia

od lat: 15

Zakochani w sobie po uszy Sonia i Franck zapraszają znajomych na wakacje w słonecznej Brazylii. Ekipa zamieszka w luksusowym hotelu, którego właścicielem jest pozbawiony poczucia humoru ojciec Sonii – Alain, już od początku traktujący kandydata na zięcia z dużą rezerwą. Wkrótce spokój i ekologiczna atmosfera wakacyjnego raju zostaną wystawione na ciężką próbę. Do hotelu przybywają kumple Francka: wiecznie uganiający się za dziewczynami Sam, ekscentryczny pasjonat komputerów Ernest oraz postrzelony operator kamery Alex wraz ze swoją zadziorną dziewczyną Estelle. Ich wymarzone wakacje to sporty ekstremalne, samba do białego rana i dzikie imprezy. Tymczasem Franck planuje oświadczyć się Sonii. Wcześniej musi przekonać do siebie zaborczego ojca dziewczyny. W towarzystwie nieobliczalnych znajomych nic nie idzie tak, jak sobie zaplanował...

16 grudnia

Praktykant

Gatunek: komedia

Czas:121 min.

od lat: 15

Robert De Niro gra w filmie Bena Whittakera, 70-letniego wdowca, który odkrył, że emerytura nie jest wcale taka wspaniała. Dlatego wykorzystuje nadarzającą się okazję, aby wrócić do aktywnego życia i zatrudnia się jako starszy stażysta w redakcji strony internetowej poświęconej modzie, założonej i prowadzonej przez Jules Ostin (Anne Hathaway). Film wyświetlany w cyklu BABSKIE WIECZORY.

od 18 grudnia

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Gatunek: przygodowy/s-f

Czas:136 min.

Już w grudniu 2015 roku filmowy świat Gwiezdnych wojen powiększy się o kolejną opowieść: "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy" – jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat. Film będzie dostępny aż w 4 wersjach: 2D dubbing, 2D napisy, 3D dubbing i 3D napisy. Przedsprzedaż biletów już od 16 listopada!!! Pierwszy seans już minutę po północy z czwartku na piątek 17/18 grudnia!!!

22 grudnia

Młodość

Gatunek: dramat

Czas:118 min.

od lat: 15

Najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem "Wielkiego piękna". Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp. Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości. Na specjalne życzenie widzów powtórka w Cinema Lumiere!!! Film wyświetlany w cyklu KINO KONESERA.

od 25 grudnia

Córki dancingu

Gatunek: musical

Czas:92 min.

od lat: 15

Dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które próbują poznać i zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, z dnia na dzień stając się sensacją nocnego życia stolicy. Pochłonięte przez miłość i rodzące się namiętności, na chwilę zapominają o swojej prawdziwej naturze. Ale wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli... W rolach głównych – dwie niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalina Olszańska i Marta Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli Boskiego Futra rozgrzewająca do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. – od "Byłaś serca biciem" Andrzeja Zauchy i "Bananowego songu" grupy Vox po nieśmiertelne "I Feel Love" Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis.

od 31 grudnia

Point Break - Na fali

Gatunek: akcji/thriller

Czas:113 min.

od lat: 15

Johnny Utah, były gwiazdor sportów ekstremalnych, a obecnie agent FBI prowadzi śledztwo w sprawie serii zuchwałych napadów, które łączy jeden wspólny mianownik – dokonać ich mogli tylko ludzie, którzy na co dzień igrają ze śmiercią. Aby rozwiązać zagadkę Johnny będzie musiał dołączyć do grupy sportowców, którzy za nic mają granice ludzkich możliwości. A to oznacza wzięcie udziału w Wyprawie Ośmiu Wyzwań, która jest Świętym Graalem w świecie sportów ekstremalnych. Zapraszamy na seans PRZEDPREMIEROWY w Sylwestra 31 grudnia (premiera 8 stycznia).

od 31 grudnia

Słaba płeć?

Gatunek: komedia

Czas:99 min.

od lat: 15

Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio? Zapraszamy na seans PRZEDPREMIEROWY w Sylwestra 31 grudnia (premiera 1 stycznia).

od 1 stycznia

Fistaszki - wersja kinowa

Gatunek: komedia animowana/przygodowy

od lat: b/o

Bohaterowie legendarnych, cieszących się niesłabnącą popularnością od ponad pół wieku opowieści rysunkowych Charlesa M. Schulza: Charlie Brown, pies Snoopy i ich przyjaciele w nowym wydaniu, w animowanej komedii przygodowej, wyprodukowanej przez studio Blue Sky, w którym powstała słynna "Epoka lodowcowa". Gdy w klasie pojawia się nowa dziewczynka, Charlie Brown staje przed największym wyzwaniem w całym swym dotychczasowym życiu, podczas gdy jego wierny towarzysz, pies Snoopy postanawia zrealizować swoje życiowe marzenie...

od 8 stycznia

Moje córki, krowy

Gatunek: komediodramat

od lat: 15

Marta (Agata Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Gabriela Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Zobacz więcej

Kinder Bueno zaprasza na Bueno Czwartki


Pozwól się uwieść magii kina!

Kup 3 Kinder Bueno lub Kinder Bueno White i wymień opakowania na bilety.
Każde 3 opakowania = 1 bilet do kina za 12 zł.

Bilety możesz wykorzystać w wybrany przez Ciebie czwartek, po wcześniejszym zgłoszeniu na
www.kinderbueno.pl.
W każdym tygodniu trwania promocji możesz zamówić maksymalnie 2 bilety do kina. Wejdź w zakładkę ZGŁOSZENIE i uzupełnij dane w formularzu.

Bilety za 12 zł na dowolny seans 2D lub 3D odbierzesz pokazując w kasie wybranego kina SMS z potwierdzeniem, które wyślemy na podany przez Ciebie nr telefonu. Pamiętaj, by przygotować też odpowiednią liczbę opakowań Kinder Bueno.

Zaplanuj swój Bueno Czwartek na www.kinderbueno.pl.

Promocja trwa do 25 sierpnia 2016

Ceny biletów

Normalny Ulgowy
Tanie poniedziałki 15 zł (2D)
18 zł (3D)
Wt. - Czw.
Pt. do godz. 17-ej
18 zł (2D)
23 zł (3D)
16 zł (2D)
20 zł (3D)
Cena Weekendowa
Pt. po godzinie 17-ej
Sobota-Niedziela oraz święta
20 zł (2D)
26 zł (3D)
18 zł (2D)
23 zł (3D)

Kino konesera: 13 zł ulgowy, 15 zł normalny

Babskie wieczory: 15 zł

Grupowy szkolny: 14 zł, 16 zł (3D) - cały tydzień

Grupowy zakładowy: 17 zł, 22 zł (3D) - cały tydzień

Bilet ulgowy przysługuje:

- dzieci i młodzież studencka do 26 roku życia

- seniorzy pow. 60 lat

Ceny weekendowe obowiązują również w święta

Newsletter

Cinema Lumiere©2010
Wszystkie prawa zastrzeżone